Nové orthophto scenerie

Jak si zajistit ortofoto terén
Odpovědět
oldboy
Příspěvky: 132
Registrován: 31 pro 2014, 10:07
Bydliště: Bratislava

Nové orthophto scenerie

Příspěvek od oldboy » 25 led 2016, 13:14

Postupne se objevuji nove orthophoto scenerie vytvorene pomoci utilitky Oskara Pilota (dekuji Oskare).
Najdete je na strankach francouzske x-plane komunity anebo ZonePhoto. Zatim jsou k dispozicii ctverce z Norska (10 ks) pro world2xpl (Norwey Pro)
a pro zapadni pobrezi Francouzska (10 ks). Jak jsem uz psal na peraku zda se mi, ze jsou kvalitnejsi a barevnejsi jako orta vytvorene v G2xpl. Zkousim
v tom Ortho4XP neco vytvorit, ale zatim v tom tapam a navic spoustu veci mi na mem iMAC-u nechce pracovat tak jako se to ocekava. Mozna to vyzkousim
pod Windows 10.

S pozdravem Karel

orl_cz
Příspěvky: 101
Registrován: 21 lis 2015, 01:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové orthophto scenerie

Příspěvek od orl_cz » 25 led 2016, 16:22

Už v tom něco vytvářím, ale ted jsem dlouho neměl moc času.
Ale chybky tam jsou, nastav si v Carnet_d_adresses.py pro mapy GO2 server 194 místo 189 tam nějaký místa nestáhne.

orl_cz
Příspěvky: 101
Registrován: 21 lis 2015, 01:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové orthophto scenerie

Příspěvek od orl_cz » 25 led 2016, 16:41

Zkousel jsem i zaklad orta z mapy.cz ale vyhoda stejny barvy pro celou ČR, nevyhoda je podstatne horší kvalita
Jinak vysledek je druhy vlakno v teto kategorii, ted ale prepracovavam proto že jak jsem psal jsou tam bile ctverce.

oldboy
Příspěvky: 132
Registrován: 31 pro 2014, 10:07
Bydliště: Bratislava

Re: Nové orthophto scenerie

Příspěvek od oldboy » 25 led 2016, 17:27

Uz jsem narazil na problem s temi ctverci na zapadnim pobrezi Francie. Stahl jsem je ze ZonePhoto. Vse funguje az na to, ze tam nemam cesty a za zadnych okolnosti je tam neumim dat.
Neco cemu ovsem moc nerozumim se pise tady:
This tile only contains a mesh with orthophotos, no overlays (roads, forest, etc). To recover the overlays (taken from Alpilotx HD Mesh v3) simply move the directory zPhoto*****2016_01_Overlay out of zPhoto******2016_01 in Custom Scenery.
Beware of its position order in scenerey_pack.ini, the Overlay should be above the non overlay.
(Yet for greater fidelity you are advised to use World2XPlane overlay sceneries (e.g. those distributed by Simheaven) rather than this included overlay)).

Zkousel jsem ten overlay davat pred scenerku s prislusnym ctvercem, zkousel jsem to dat za scenerkou (dokonce jsem nechal ten overlay uvnitr) niz nepomohlo. Stale nemam tam cesty.

Skuste nekdo poradit, spravne vysvetlit co s tim Overlay atd. Jinak se dale nedostaneme. Dekuje Karel

P.S. At Vas to neplete, cesty z ortofoto tam jsou akurat nejsou potazeny texturou aby tam mohla jezdit auticka.
Přílohy
Brest_Bretagne.jpg
Brest_Bretagne.jpg (979.06 KiB) Zobrazeno 2309 x

oldboy
Příspěvky: 132
Registrován: 31 pro 2014, 10:07
Bydliště: Bratislava

Re: Nové orthophto scenerie

Příspěvek od oldboy » 13 bře 2016, 15:39

Uz to funguje, akurat to chce W2xpl Europe Net. Potom uz auticka, cesty, zeleznice a elektricke sloupy s draty funguji.

S pozdravem Karel

Odpovědět