Orto mapyCz ZL 16

Jak si zajistit ortofoto terén
orl_cz
Příspěvky: 101
Registrován: 21 lis 2015, 01:00
Kontaktovat uživatele:

Orto mapyCz ZL 16

Příspěvek od orl_cz » 11 úno 2016, 00:05

Jelikož na mapy.cz byly nahrány nové aktualizované letecké snímky České Republiky, začal jsem vytvářet nové orto s hd meshem pro ČR v ZL 16 (časem i 17). Hotové jsou severní čtverce, ale jde o první verzy, která obsahuje určité chyby, které v průběhu času opravim. Mělo by se jednat pouze o nahrazení jednotlivých textur atd., tudíž nebude nutné stahovat znovu celé orto.

Není odstraněn vodoznak a pokud by někdo chtěl přidat šum (u takto světlých map dokáže občas dosti zkazit dojem) script dodám.
Nejedná se o overaly, je tam vlastní mesh rozlišenim okolo UHD, na overlay pracuji

Heslo pro rozbalení: http://simulators.cz/X-Plane-CR-Orto-ZL-16

odkaz zde: http://uloz.to/soubory/orlcz/x-plane-scenery/zl16/

orl_cz
Příspěvky: 101
Registrován: 21 lis 2015, 01:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Orto mapyCz ZL 16

Příspěvek od orl_cz » 20 úno 2016, 10:04

Přidány ostatní čtverce

goldP
Příspěvky: 7
Registrován: 14 črc 2015, 21:33

Re: Orto mapyCz ZL 16

Příspěvek od goldP » 22 úno 2016, 19:21

Dobrý den,
prosím o pomoc. Mám simulátor X-Plane 10. Chtěl jsem si nainstalovat českou krajinu a našel jsem Vaše zpracované Ortofoto z mapy.cz Vše jsem si bez problémů stáhnul a postupoval jsem podle návodu na instalaci - překopíroval jsem jednotlivé čtverce do adresáře "Custom Scenery" a cestu vepsal do souboru "scenery_packs.ini". Dále jsem nainstaloval knihovny: "OpenSceneryX", "R2_Library" a "ruscenery". A X-Plane mi to nebere. Stále mám kolem letištních drah vodu. Prosím, můžete mi napsat kde dělám chybu?
Děkuji za odpověď.
Pavel

orl_cz
Příspěvky: 101
Registrován: 21 lis 2015, 01:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Orto mapyCz ZL 16

Příspěvek od orl_cz » 22 úno 2016, 20:38

Omlouvám se, přibalený návod na instalaci z jiné scenérky, ale to nevadí, stažené balíčky se musí rozbalit do Custom Scenery, smazat Custom_scenery.ini nebo ručně doplnit scenérii. Mělo by to vypadat v adresáři Custom scenery/zSimulatorsczZL16xxx/zde už jsou složky jako textures, terrain atd a soubory osm...

O jaký čtverec se jedná?, nemáte jen demoverzi? Můžete poslat scenery_pack.ini a Log.txt? , Ještě zkuste, pokud máte jnastavený "jen pro čtení" Scenery_pack.ini (nejdřív zálohujte) tak smazat celý Scenery_pack.ini a zapnout X-Plane (vytvoří se nový)
Může být problém v uspořídání v Custom_scenery.ini
Pouze pro Orto není potřeba nic jiného.

Uživatelský avatar
leguan
Příspěvky: 113
Registrován: 31 pro 2014, 01:43
Bydliště: Praha 13

Re: Orto mapyCz ZL 16

Příspěvek od leguan » 23 úno 2016, 07:01

To vypada nejspis na demo, kdyz nema ani default, ale jen vodu...
Obrázek
Obrázek

goldP
Příspěvky: 7
Registrován: 14 črc 2015, 21:33

Re: Orto mapyCz ZL 16

Příspěvek od goldP » 23 úno 2016, 15:31

Díky za pomoc, přátelé.
Docela jste mne postrašili tím demem. Mám steam verzi X-Plane 10.42 (64 bit). Byla nainstalovaná na jiném PC a tam fungovala i včetně Orto map ČR, které jsem si tenkrát stahoval z jiného zdroje.
Teď jsem si pořídil pro simulátor silnější mašinu s W10, znovu stáhl X-Plane ze Steamu, ale ty původní Orta ČR už mi nefungovaly. Díval jsem se po jiných a zaujal mne Váš příspěvek s Ortofoto z nových mapy.cz.
Tak, a teď k Vaší odpovědi:
Podle Vaší rady jsem smazal "scenery_pack.ini" a nechal si ho vytvořit znovu. Jeden posun k lepšímu je. Už nemám místo české krajiny vodu. Mám krajinu (ale myslím si, že defaultní) po které se mi prohání jeleni, či jaká jsou to zvířata. Při spouštění X-Plane se mi ale stále zobrazuje upozornění, které, kromě Vámi vyžádaných souborů také posílám. Bohužel nevládnu angličtinou a tak se s pomocí, kterou mi na svých stránkách nabízejí domlouvat nemohu.
Soubory posílám v zapakovaném tvaru. Pokud z nich zjistíte, kde může být chyba, budu moc rád.
Přeji pěkný den.
Pavel
X-Plane.zip
(16.79 KiB) Staženo 136 x

Uživatelský avatar
djbuldog
Příspěvky: 172
Registrován: 11 led 2015, 10:23
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Orto mapyCz ZL 16

Příspěvek od djbuldog » 23 úno 2016, 15:42

Myslíš nebo to je defaultní? :) Fototextura (orto) by měla jít poznat na první pohled. Je to fotka včetně silnic, aut, stromů..
Kdežto default terén je uměle generován. Ve městech je na zemi taková divná hnědá hlína.
Ta hláška se nejspíš pořád zobrazuje, protože stále chybí nějaký čtverec (třeba mimo ČR). Určitě zmizí, když si doinstaluješ příslušný DLC, třeba Evropy.

orl_cz
Příspěvky: 101
Registrován: 21 lis 2015, 01:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Orto mapyCz ZL 16

Příspěvek od orl_cz » 23 úno 2016, 17:20

Chyby je nekompletní instalací jak již píše djbuldog, zvířata, stromy, budovy atd záleží na přidaných sceneriích, v mém balíčku je pouze fototextura a terén ve vyšším rozlišení a novější než default (rozdíl je v detailech a hladších nerovnostech)
hranice dvou čtverců (původní a nový)
http://simulators.cz/sites/default/file ... 2017/1.jpg
Obrázek
Obrázek

goldP
Příspěvky: 7
Registrován: 14 črc 2015, 21:33

Re: Orto mapyCz ZL 16

Příspěvek od goldP » 23 úno 2016, 18:05

Tak už se blížíme do finále. :-) Opravdu to bylo nekompletní instalací. Chyběla mi Evropa, měl jsem jen Severní Ameriku. Díky za navedení.
Teď už tam mám i tvé textury. Jsou na nich loga "seznam.cz". Tak už poletím nad českou krajinou. Ještě mi zbývá doinstalovat letiště a další objekty.
Moc všem děkuji za připomínky a rady.
Pavel

orl_cz
Příspěvky: 101
Registrován: 21 lis 2015, 01:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Orto mapyCz ZL 16

Příspěvek od orl_cz » 23 úno 2016, 18:21

ok dobře že už ti to jde
teď budu pracovat na ZL 17 ale to nějakou dobu potrvá

Odpovědět