Aeroworx Douglas C-47 (XPL11)

Diskuze o dopravácích zdarma
Odpovědět
Uživatelský avatar
mano
Příspěvky: 573
Registrován: 30 pro 2014, 22:14
Bydliště: Ruzomberok
Kontaktovat uživatele:

Aeroworx Douglas C-47 (XPL11)

Příspěvek od mano » 30 zář 2017, 21:06


VIZE_CZ
Příspěvky: 133
Registrován: 01 led 2015, 23:39

Re: Aeroworx Douglas C-47 (XPL11)

Příspěvek od VIZE_CZ » 04 říj 2017, 11:53

Že by konečně Dakota, co vypadá a staruje se jako Dakota?

Uživatelský avatar
Biblbrox
Příspěvky: 147
Registrován: 08 bře 2015, 06:59

Re: Aeroworx Douglas C-47 (XPL11)

Příspěvek od Biblbrox » 06 říj 2017, 06:53

Ahoj Víťo, máš nějaký zkušenosti s Dakotou v xpl?
Já si shodou okolností před týdnem pořídil DC-3 od Vskylabs.
Porovnával jsem si ještě Dakotu od Heinze a od Leading Edge, ale Vskylabs z toho vyšla asi nejlíp.
Co ta od Aeroworx? Nikde jsem nenašel, jak do hloubky má být simulován "engine managment", letový model atd.

Jinak když už je tady téma s Dakotou, tak by se třeba někomu mohlo líbit toto:
https://www.youtube.com/watch?v=sA_N10PQtl0

Nebo krásně zpracovaný manuál zde:
http://www.avialogs.com/index.php/en/ai ... -c-47.html

Konkrétně na Avialogs těch manuálů mají kupu.

Uživatelský avatar
mano
Příspěvky: 573
Registrován: 30 pro 2014, 22:14
Bydliště: Ruzomberok
Kontaktovat uživatele:

Re: Aeroworx Douglas C-47 (XPL11)

Příspěvek od mano » 19 říj 2017, 20:06


Uživatelský avatar
Willhelm
Příspěvky: 67
Registrován: 11 bře 2017, 11:04
Bydliště: mám
Kontaktovat uživatele:

Re: Aeroworx Douglas C-47 (XPL11)

Příspěvek od Willhelm » 04 kvě 2018, 13:03

Loni kvůli FSEconomy jsem koupil nejprve Hansovu DC-3, bylo to za pár šupů a nic jsem od toho nečekal - jen to abych měl v XP11 aspoň nějakou DC-3 - třeba na úrovni DC-3 z FS2004. Myslím že default Dakota z FS2004 byla proti té Hansově zlatá. Nakonec jsme někde našel neoficiální patche se kterýma se to aspoň dalo lítat. Pak jsem koupil DC-3 od Flying Labs, proti Hansově verzi skok o třídu nahoru, ale byl jsem s tím spokojen, než jsem letos vyzkoušel při CZ Vintage propeller tour na IVAO betu od Aerowoxu. Je to naprostá paráda a nemůžu se dočkat na konečnou verzi. Chybí ohřívání karburátoru a další maličkosti, většina z nich je namapovaná na nějakou klávesu. Doporučuji přečíst manuál, i když Dakutu máte v malíku. AP moc nefunguje, ale to píše i autor v manuálu. HDG mód je celkem OK, ale výšku držet neumí - i když mu éro předáte krásně vytrimované a ve vodorovném letu, začne houpat nahoru a dolů což se zvětšuje tak, že je to třeba vypnout a vzít zpět do ruky a začít trimovat znovu. Další věcí - možná subjektivní je reakce éra na vysunutí podvozku nebo klapek. Je tam takový skok letové dynamiky. Ale reálně jsem s tím neletěl, tak to možná opravdu tak dělá. Ale u většiny letadel je zpomalení plynulé a neskáčou, DC-3 byla oblíbené éro a pochybuji že by se tak stalo s touto vlastností. Všem milovníků starých vrtulí vřele doporučuji vyzkoušet, ať nejsme sám kdo slintá při čekání na další update nebo finální verzi. :)

EDIT 5.5.2018: Tak dnes jsem došel na zajímavou věc s autopilotem. Já trimoval vždy namapovanýma klávesama na joysticku. Dnes jsem zkusil po vzletu stáhnout motory tak, aby se to vyrovnalo, zapnul AP a HDG pak přidal na motorech a trimoval pomocí tlačítek UP a DN na tom panelu dočasného "BETA autopilota". Po vytrimování do VS nuly jsem zkusil zapnout level a k mému překvapení drží. Nezačal houpat jako při trimování přes joy.

Odpovědět