X - Plane 11

Zprávy, zajímavosti, novinky o X-Plane a informace o letadlech které ještě nejsou v prodeji nebo ke stažení.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Willhelm
Příspěvky: 67
Registrován: 11 bře 2017, 11:04
Bydliště: mám
Kontaktovat uživatele:

Re: X - Plane 11

Příspěvek od Willhelm » 21 pro 2017, 18:17

To bude někde v té nové verzi windows 10 jejímž hlavním tahákem bylo odblokování 4GB GPU limitu u 32bit aplikací - a zvýšení výkonu ve hrách. Teď jsem pustil monitorování prostředků a XP11 snížil vše na minimum. Stále 2-3fps, ale monitor systému hlásí procák na 22% a paměť na 40%. Bohužel nevím jak monitorovat grafiku, ale příjde mi to, že to jakoby neumí vidět nebo hospodařit s reálně dostupnými HW prostředky a ta grafika jako by byla tahaná přes procák, divně rozplizlá. Je fakt, že jsem si nedávno všiml, že mi při modelování v Creo dialogové okna mizí ne bleskem jako kdysi ale "odmažou se na třikrát". Nepřikládal jsem tomu velkou pozornost. Zkusím ještě upgrade ovladačů desky a grafiky. Možná se něco chytne. Ale jak se naseru tak si přes vánoce dám tu práci a vyměním W10 za W7.

Uživatelský avatar
mano
Příspěvky: 573
Registrován: 30 pro 2014, 22:14
Bydliště: Ruzomberok
Kontaktovat uživatele:

Re: X - Plane 11

Příspěvek od mano » 21 pro 2017, 18:23

preto mam vypnute aktualizacia na win 10 :D

Uživatelský avatar
Willhelm
Příspěvky: 67
Registrován: 11 bře 2017, 11:04
Bydliště: mám
Kontaktovat uživatele:

Re: X - Plane 11

Příspěvek od Willhelm » 21 pro 2017, 21:26

To jde? Já mám pocit, že od win 10 nemůžu vůbec nic. U aktualizací mám jen volbu kdy se mají provádět, ale možnost aktualizace vypnout, nebo ručně zvolit co jo a co ne jak to bylo u XP nebo Win7 prostě není.
Testnul jsem benchmark pomocí 3D marku, a výkon normální, podle logů na jejich webu i o něco vyšší než stejné nebo podobné HW konfigurace. S downgrade asi bude problém neb Malilinkatý s Měkým ji sice u Pro verze povoluje, ale jen do jednoho měsíce od aktivace. Nicméně, nikde jinde tak šílený úbytek výkonu jako u XP11 nepociťuji, takže nevím. Asi se zdržím vetších akcí a vyčkám.

Uživatelský avatar
Willhelm
Příspěvky: 67
Registrován: 11 bře 2017, 11:04
Bydliště: mám
Kontaktovat uživatele:

Re: X - Plane 11

Příspěvek od Willhelm » 25 pro 2017, 10:25

Takže MS mi povolil downgrade z Win10 na Win7. Jako alternativu mi poslali i soubor pomocí něhož bych - pokud se rozhodnu zůstat na Win10 - mohl zablokovat aktualizace. Win7 nainstalovány, XP11 běží opět na plné detaily 75-85fps. Problém evidentně nebyl v aktualizaci XP11, ale v některé z podzimních aktualizací Win10. Bohužel při mé neumětelnosti jsem přišel při změně systému o v podstatě skoro hotovou scenerku Kryštofa 5, což mě docela dost s....

Uživatelský avatar
mano
Příspěvky: 573
Registrován: 30 pro 2014, 22:14
Bydliště: Ruzomberok
Kontaktovat uživatele:

Re: X - Plane 11

Příspěvek od mano » 17 bře 2018, 14:12

11.20b1

https://developer.x-plane.com/2018/03/n ... g-11-20b1/

mimochodom hraju sa s MP... co moze byt konecne dobra sparava

Odpovědět