X - Plane 11

Zprávy, zajímavosti, novinky o X-Plane a informace o letadlech které ještě nejsou v prodeji nebo ke stažení.
Odpovědět
VIZE_CZ
Příspěvky: 133
Registrován: 01 led 2015, 23:39

Re: X - Plane 11

Příspěvek od VIZE_CZ » 28 bře 2017, 08:45

Spíš B je správně a tvlrci addonů budou mí dost práce. Jak byl přechod 9->10 z tohoto pohledu téměř bezbolestný, tak 10-11 je celkem maso a když sleduju, co musí Dreamfoil provádět se svejma rotorníkama, ani se nedivím, že autoři uvažují o zpoplatnění updatů.

Uživatelský avatar
Mirekk46
Příspěvky: 91
Registrován: 31 pro 2014, 10:34
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: X - Plane 11

Příspěvek od Mirekk46 » 02 dub 2017, 17:46

Už je venku plná verze. Konečně.
Mirek Kadlec

Uživatelský avatar
Willhelm
Příspěvky: 67
Registrován: 11 bře 2017, 11:04
Bydliště: mám
Kontaktovat uživatele:

Re: X - Plane 11

Příspěvek od Willhelm » 03 dub 2017, 07:00

Takže minulý týden jsem stahoval nejprve 55MB update z PB17 na RC1 - pak dva dny aktualizace default scenery - mám jen 0,5MBit připojení, takže mi to přišlo jako věčnost. Stále se mi to hlásilo jako beta version, ale po scenery si to soslo ještě nějakou 5MB aktualizaci a od soboty na místě kde bylo upozornění, že toto je jen beta, je nyní hláška, že fčil už je to verze na kterou jste čekali. :)
O víkendu testování. Jen VFR za bílého dne s reálným počasím, které ale bylo ukázkové. Na noc, mlhu, déšť se nedostalo.

První asi pozitivní věc co mě nad Evropou padla do oka, byl předělaný autogen. Subjektivně k lepšímu. Pokud odhlédnu od toho, že v místě mého bydliště to o něco blběji dosazuje domy (tam kde jsou louky) a problém prázdných šedohnědých ploch ve středech měst kde není dosazeno nic přetrvává, tak výsledný pocit z autogenu tak 2500ft nad zemí je výrazně lepší než byl v betě. Dopad na FPS jsem osobně nezpozoroval, ale už jsem viděl nějaké lua skripty ke stažení co mají výkon pro starší železo zlepšit.

U placených ér se teď většinou čeká na updaty. Felis předělává u Tu-154M celý systém interních světel a bude řešit aktuálně nefunkční generátory při iddle výkonu a další drobnosti.
Na Bell 412 - už stihl vyjít update a v obchodě na odkaze který se vygeneruje po zaplacení jsou aktuálně ke stažení verze XP10 a XP11. Jak to bylo šité horkou jehlou, tak Alberto zapomněl do pluginů dát složku Geforce.xpl. Už psal na fóru, že lze zkopírovat z XP10 složky, případně z mixérů Dreamfoil, prý si to spolu dohodli. Většina glitchů v kokpitu 412 zmizla. Nicméně přestaly mi fungovat rádiopanel a GPS které v betě šly a vrtulník se chová jako by skoro nic nevážil. Už se to řešilo na supportu X-tridentu a Alberto psal, že to není chyba na jejich straně, ale chování mixérů musí opravit Laminar. Zarytí mixéráři hlásí obdobné problémy i s jinými stroji.

U x737 která mi od PB10 do PB17 fungovala relativně slušně, nyní dochází k přehřívání motoru už při nějakých 75% výkonu. Problém pumpování autopilota, kdy pro to aby zvedl éro o pár ft hází okamžitě 100% výkonu a jen velmi pomalu otáčky motorů snižuje takže to není možno dostat z obří sinusoidy, tak nějak přetrvává.

Více jsem toho za víkend odzkoušet nestihl. Když to shrnu, tak se dá polítat default Cessnou, Beech baronem atd. Nevím jak probíhala komunikace Laminaru s tvůrci, ale ještě bude asi třeba aby se to utřepalo. Mám zaplaceno tento týden školení na Blender ve Zlíně, tak aspoň mi to čekání než se věci odladí lépe uteče. Snad mě mé patnáctileté návyky v Pro/E (Creo) nebudou moc brzdit a příští víkend si budu schopen dosazovat objekty z Blenderu místo ze (s)Kečupu.

Uživatelský avatar
mano
Příspěvky: 573
Registrován: 30 pro 2014, 22:14
Bydliště: Ruzomberok
Kontaktovat uživatele:

Re: X - Plane 11

Příspěvek od mano » 03 dub 2017, 07:04

Dalsi autor medzi nami? Parada :)

VIZE_CZ
Příspěvky: 133
Registrován: 01 led 2015, 23:39

Re: X - Plane 11

Příspěvek od VIZE_CZ » 03 dub 2017, 14:21

Došel jsem ke stejnému závěru. Dokud nebudou updaty pro letadla a vrtulníky, nemá cenu se XPL 11 momentálně zabývat. A vrtulníky jsou na tom teď opravdu hodně špatně.

Uživatelský avatar
Willhelm
Příspěvky: 67
Registrován: 11 bře 2017, 11:04
Bydliště: mám
Kontaktovat uživatele:

Re: X - Plane 11

Příspěvek od Willhelm » 03 dub 2017, 16:41

Takže Edit k Bell 412: Rádia a GPS jsou v pohodě, nefunkce nebyl bug ale fíčura. Moje chyba v nahazovacím postupu, kterou XP10 verze promíjí. :) Takže mašina fachčí jak má, grafické artefakty jsou pryč, zůstává "jen" to chování jako by to byl RC model a ne 6t. hovado.

Uživatelský avatar
Biblbrox
Příspěvky: 147
Registrován: 08 bře 2015, 06:59

Re: X - Plane 11

Příspěvek od Biblbrox » 06 dub 2017, 14:26

Je to doma:)

Sice původní plán byl dodání na minulýho Ježíška, ale ke svátku taky dobrý.
Teď už jenom ten čas na lítání a bude to perfektní.
Asi budu muset děti s manželkou poslat na prázdniny k babičce:)
XPL11.jpg
XPL11.jpg (124.03 KiB) Zobrazeno 5583 x
Naposledy upravil(a) Biblbrox dne 07 dub 2017, 14:09, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
Willhelm
Příspěvky: 67
Registrován: 11 bře 2017, 11:04
Bydliště: mám
Kontaktovat uživatele:

Re: X - Plane 11

Příspěvek od Willhelm » 07 dub 2017, 05:47

Tak to je masakr. Nicméně je fakt, že já svou digitální verzi stahoval na mém šnečím ADSL v podstatě pět dní v kuse...

Jinak v XP11 už funguje Tu-154M. Ve verzi 1.1.6 Felis upravil zásadní chyby s generátory a výkonem motorů a jako bonus jsou tam hlasy ruské posádky. Aktuálně funguje podstatně líp než x737, kde se asi na update bude ještě chvilku čekat.

Uživatelský avatar
Biblbrox
Příspěvky: 147
Registrován: 08 bře 2015, 06:59

Re: X - Plane 11

Příspěvek od Biblbrox » 07 dub 2017, 14:46

Já mám tak nějak radši, když se můžu věcí fyzicky dotknout, tak jsem si počkal na krabicovku.

Když se někdo snaží a na updaty nekašle, tak je to paráda.
Já už asi dva roky čekám na patch SAABA 340 z X-Aviationu a zdá se, že zamrznul na verzi 1.3.
Zároveň další update na Mitsubishi MU-2, taktéž z X-Aviationu, je jaksi taky v nedohlednu :(
Když si to porovnám třeba s automobilovým simulátorem Assetto Corsa od Kunos Simulazioni, kde ho autoři pravidelně perfektně patchují, tak je mi z "podpory" některých vývojařů addonů pro XPL zle...
I když za tuhle situaci (ohledně externích vývojařů) samozřejmě Laminar nemůže. Ten si svoje updaty taky řeší dostatečně.

Uživatelský avatar
mano
Příspěvky: 573
Registrován: 30 pro 2014, 22:14
Bydliště: Ruzomberok
Kontaktovat uživatele:

Re: X - Plane 11

Příspěvek od mano » 07 dub 2017, 14:58

X-Aviation uz nikdy a nech spravia akykolvek addon.. ich podpora je zla a o shope sa radsej nejdem ani vyjadrovat ..

Odpovědět