firma airfoillabs

Zprávy, zajímavosti, novinky o X-Plane a informace o letadlech které ještě nejsou v prodeji nebo ke stažení.
Odpovědět
Uživatelský avatar
mano
Příspěvky: 573
Registrován: 30 pro 2014, 22:14
Bydliště: Ruzomberok
Kontaktovat uživatele:

firma airfoillabs

Příspěvek od mano » 15 kvě 2018, 20:22

Urcite ste si vsimli novinky u ceskej firmy... dam ich aj sem.

Dlho pripravovany king air 350 https://forums.x-plane.org/index.php?/f ... -progress/

a novinka cessna 172 s G1000 https://forums.x-plane.org/index.php?/f ... velopment/

Uživatelský avatar
mano
Příspěvky: 573
Registrován: 30 pro 2014, 22:14
Bydliště: Ruzomberok
Kontaktovat uživatele:

Re: firma airfoillabs

Příspěvek od mano » 16 kvě 2018, 13:01


Uživatelský avatar
Willhelm
Příspěvky: 67
Registrován: 11 bře 2017, 11:04
Bydliště: mám
Kontaktovat uživatele:

Re: firma airfoillabs

Příspěvek od Willhelm » 17 kvě 2018, 13:42

Nejdu do toho, protože i když to vypadá líp než "příbuzný" B-200 co mám od Carenada. Vadí mi Aifoil labs plugin. U KAWO scenerky ho stačilo smazat a scenerka funguje i bez něj, ale dělal mi z XP bordel. Ani jedno jeich éro bez něj fungovat nebude. Jako platící zákazník nepotřebuji online kontrolu licence při každém spuštění - to je apriori jednání jak se zlodějem. Vypadá to luxusně a o dva levely nad Carenadem. Je viděť, že to jsou srdcaři, škoda jen toho obchodního přístupu.

Uživatelský avatar
mano
Příspěvky: 573
Registrován: 30 pro 2014, 22:14
Bydliště: Ruzomberok
Kontaktovat uživatele:

Re: firma airfoillabs

Příspěvek od mano » 17 kvě 2018, 13:45

dufam ze si to autori precitaju, lebo chodia aj sem na foru aj na periskop :)

Uživatelský avatar
Willhelm
Příspěvky: 67
Registrován: 11 bře 2017, 11:04
Bydliště: mám
Kontaktovat uživatele:

Re: firma airfoillabs

Příspěvek od Willhelm » 19 kvě 2018, 09:25

No na org fóru jsou reakce na tohle oznámení dost smíšené. Neznám historii páč XP sleduji a používám od public bety v11, ale z toho co jsem tam vyčetl mezi řádky, tak AFL asi v minulosti dost nasrala komunitu a zákazníky: 1. Jejich X-jet pluginem, který působil dost konfiktů s jinýma addonama a pluginama (působí dodnes pokud mohu soudit z vlastní zkušenosti po koupi Arlingtonu) 2. arogantním přístupem k problémům hlášeným komunitou 3. Sice maniakálníma detailama, ale nulovým fps což jak jsem pochopil vyůstilo v nějaký low-res patch aby jejich předchozí éro bylo i na lítání a ne jen na kochání se. 4. Fóra možná čtou, ale komunikují raději jen bombastickými ohlášeními a prezentacemi.
Já osobně byl dost v šoku, když se mi po instalaci scenerky objevil v seznamu nový fat plugin, který ale nic nedělal. Pochopil bych, kdyby byl plugin použit např. k ovládání dveří hangáru, nebo nějakých pokročilých animací. Když pak začaly konflikty, CTD, XP11 se nedokázal ukončit. zkusil jsem ho vyjebat pryč a ejhle bylo po problémech. Nevím o další scenerce co by instalovala nějaký plugin - byť ve formě lua nebo java scriptu, natož fat program. Scenerka ho evidentně k běhu nepotřebuje, beží i bez něj, takže se nemohu zbavit dojmu, že to je jen bonzáček sbírající data od zákazníků a kontrolující zda je kopie legální. Instalátor navíc nedává volbu - plugin ano/ne a plugin se nahrává do XP ať používám AFL produkt nebo ne. Třeba Alberto v jeho Bell-412 taky používá plugin - pro kontrolu GPU, remove before flight krytů, joysticku atd. Ale nahraje ho jen když je člověk používá Bell-412, podobně další tvůrci - namátkově třeba Flight Factor.

Odpovědět