LKPR

Domácí scenérie letišť
Odpovědět
xman
Příspěvky: 5
Registrován: 02 led 2015, 14:59

Re: LKPR

Příspěvek od xman » 09 led 2016, 00:10

Safedock uz je funkcni. Jeste chci zeptat, jestli je jetways aninovany? Dekuji

Uživatelský avatar
ToSvo
Příspěvky: 45
Registrován: 27 bře 2015, 12:10

Re: LKPR

Příspěvek od ToSvo » 09 led 2016, 09:32

Animované jetways tam momentálně nejsou. Není problém je tam dodat, ale musí se nejdřív odstranit statické rukávy z objektů scenerky.
iMac (21.5-inch, Mid 2010), X-Plane 10, Microsoft SideWinder Precision 2 Joystick, Bombardier Challenger 300 Captain Edition

VIZE_CZ
Příspěvky: 133
Registrován: 01 led 2015, 23:39

Re: LKPR

Příspěvek od VIZE_CZ » 22 úno 2016, 23:54

Ahoj Tomáši,
Měl bych takovou prosbu. Myslíš, že bys mohl buď rozšířit apron i tam, co stojí policejní vrtulníky nebo potáhnout ten fotopolygon nejakou zrnitou texturou? Za současného rozmazaného stavu se tam strašně špatně trefuje na podvalník.
Dík!
Víťa
https://picasaweb.google.com/lh/photo/S ... directlink

Uživatelský avatar
Pips
Příspěvky: 52
Registrován: 05 led 2015, 09:56

Re: LKPR

Příspěvek od Pips » 24 úno 2016, 14:39

Také bych se přimlouval za zrnité textury. S AS-350 mi to teda nešlo vůbec položit tak hezky na valník. Položil jsem jí několikrát na bok vedle toho valníku :-)

Uživatelský avatar
masa
Příspěvky: 435
Registrován: 30 pro 2014, 22:31
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Re: LKPR

Příspěvek od masa » 24 úno 2016, 14:42

Myslim ze ani sebezrnitejsi textury by mi nepomohly abych spolehlive sedal na valnik :)
Obrázek

VIZE_CZ
Příspěvky: 133
Registrován: 01 led 2015, 23:39

Re: LKPR

Příspěvek od VIZE_CZ » 24 úno 2016, 23:47

Ale jo, to pomuze hodne. Jakmile prestane bejt podval videt, tak letim podle nich a spolehlive doletim. Ale kdyz tam nejsou, je to boj.

Uživatelský avatar
ToSvo
Příspěvky: 45
Registrován: 27 bře 2015, 12:10

Re: LKPR

Příspěvek od ToSvo » 27 úno 2016, 08:55

Ano, to je trochu opomíjená (a neprávem ;) ) část letiště. Apron tam chybí, ale není problém ho tam doplnit. Bohužel po nedávném neslušném ataku lidí z českého Vatsimu, si už další práci budu nechávat pro sebe. Ale zajisté vám pomůže Petra Ondráčková.
iMac (21.5-inch, Mid 2010), X-Plane 10, Microsoft SideWinder Precision 2 Joystick, Bombardier Challenger 300 Captain Edition

Araneus
Příspěvky: 30
Registrován: 08 led 2015, 15:53

Re: LKPR

Příspěvek od Araneus » 27 úno 2016, 13:08

Aha. Tak já bych uvedla problém na pravou míru. Vysvětlím, co je se scenérkou za problém. Obrázek si udělejte sami.

Scenérie LKPR, na které Tomáš dělá, je konvert z FSX. Autorem scenérie pro FSX je Jindřich Machalínek plus další autoři (Filip Dvořák, Vladimir Synek, Michal Krechowski a Kendy Schwarz).
Jindřich mi za autorský tým dal svolení provést konvert, což jsem udělala. Plus jsem tam udělala nějaké úpravy pojezdovek, značení na nich, úpravu heliportů a nějakého osvětlení. Konečná verze mojí konvertované scenérie se jmenovala 2.1. a s Jindřichovám svolením jsem ji nechala umístit na stránku VACC-CZ. V readme jsem uvedla Jinřicha jako spoluautora (v té době netušíc, že existují i jiní autoři, kdybych to věděla, uvedla bych je tam taky, čímž se jim zpětně omlouvám).
Dál už jsem neměla v plánu dělat další úpravy scenérie. Po nějaké době se Tomáš na fóru VACC-CZ přihlásil, že chce scenérii dále upravovat. Dostal ode mne souhlas. Tomáš scenérii opravdu hodně vylepšil. Nicméně tuto svoji verzi bez toho, že by kohokoli informoval, nechal vypublikovat na VACC-CZ a nechal jí nahradit tu moji verzi (náš IT asi předpokládal, že je vše v pořádku, takže ji tam prostě dal místo té mojí a na nic se neptal). Tohle byl defakto detail, jeho scenérka je lepší než ta moje, tak nechť je na fóru místo té mojí. Ale jako opravdu velký problém pro mne bylo to, že Tomáš v obsáhlém readme uvedl sebe jako samojediného autora celé scenérie. Neuvedl ani autory původní FSX scenérie, ani mne. A to se podle mého názoru nedělá. Když jsem ho na to upozornila, tak nebyl ochoten pochopit, že to, co udělal, je problém. Tvrdil, že moji konvertovanou verzi nakonec nepoužil a zkonvertoval si to všechno znovu. Což může být pravda. Nicméně já jsem měla s konvertem taky dost práce a zkrátka se mi nelíbí to, jak Tomáš k celé situaci přistupoval. Po vyjádření Jinřicha v tom smyslu, že práva na konvert dal mně a žádného Tomáše Svobodu nezná Tomáš otočil a výslovně napsal "ať děláme, co uznáme za vhodné". Na to jsem mu napsala, že uznávám za vhodné nezahazovat jeho práci, tedy připsat do readme všechny zainteresované osoby a scenérii nechat na VACC-CZ. Což se stalo. Takže nechápu, co se Tomášovi zdá na našem jednání neslušného. Mně se naopak zdálo neslušné jeho jednání. Nicméně jsem považovala celou věc za skončenou. Vzhledem k tomu, co tady Tomáš napsal, mám ale potřebu se nařčení bránit.

Petra Ondráčková

Uživatelský avatar
ToSvo
Příspěvky: 45
Registrován: 27 bře 2015, 12:10

Re: LKPR

Příspěvek od ToSvo » 27 úno 2016, 17:13

Ale Petro, jsem už dost starý na to, aby mě takovéhle věci rozhodily a už vůbec ne na to, abych si něco vyřizoval přes nějaké fórum. Proto jsem tu také nikoho nejmenoval a na přímý dotaz jsem odkázal na tebe, s tím, že se doufám budeš o scenerii dál starat.
Neměl jsem problém tě přidat do Readme, stačilo to jen napsat slušně. Myslím, že tě nic neopravňuje mluvit se mnou způsobem, jaký jsi zvolila a už vůbec je neslušné, někoho nařknout z věcí o kterých víš, že nejsou pravda a ani se neomluvit. Místo toho to řešíš s ostatními z Vatsimu. Po dvou letech práce na scenerce a zveřejňování všech kroků na dvou fórech, je opravdu pokrytecké tvrdit, že mě nikdo nezná a že jsem něco dělal tajně.
Prostě je to spíš lidskej problém, než problém nějakého Readme.
iMac (21.5-inch, Mid 2010), X-Plane 10, Microsoft SideWinder Precision 2 Joystick, Bombardier Challenger 300 Captain Edition

Uživatelský avatar
mano
Příspěvky: 573
Registrován: 30 pro 2014, 22:14
Bydliště: Ruzomberok
Kontaktovat uživatele:

Re: LKPR

Příspěvek od mano » 27 úno 2016, 17:54

ak sa smiem vyjadrit, tam je velky problem v ludoch .. staci priklad ako skocila scenerka LKHK a o dalsich ani nevraviet ... proste zavidia ze si to vieme upravit do krajsej podoby ..

Odpovědět