LKPR

Domácí scenérie letišť
Odpovědět
Uživatelský avatar
masa
Příspěvky: 435
Registrován: 30 pro 2014, 22:31
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Re: LKPR

Příspěvek od masa » 27 úno 2016, 18:36

Ty veci kolem autorstvi a uvadeni kdo co kde se jak moc zaslouzil a jak moc viditelne musi byt oslavovan to chce brat vic v klidu ;) Podle me tech pripadu, kdy puvodni autory nekdo zamlcuje zcela zamerne s umyslem se nejak prizivit je uplny minimum, resp. se skoro nevyskytujou. Vetsinou to je omylem...
Obrázek

Uživatelský avatar
ToSvo
Příspěvky: 45
Registrován: 27 bře 2015, 12:10

Re: LKPR

Příspěvek od ToSvo » 27 úno 2016, 18:55

Pohybuju se v oblasti, kde se autorské právo řeší velmi často a kde je na to navázáno i spoustu peněz. Přijde mi to proto směšný, hrát si na to v takto malé komunitě, kde se všichni znají a vše se sdílí společně a zdarma. O to víc je to ale o lidech a závisí na tom, kam se to bude dál ubírat. Bohužel na tom zaniklo i spoustu skvělých věcí.
iMac (21.5-inch, Mid 2010), X-Plane 10, Microsoft SideWinder Precision 2 Joystick, Bombardier Challenger 300 Captain Edition

Uživatelský avatar
Biblbrox
Příspěvky: 147
Registrován: 08 bře 2015, 06:59

Re: LKPR

Příspěvek od Biblbrox » 28 úno 2016, 07:29

Podle mě, by se předchozí autoři uvádět měli.
V readme by ale měla být u každého autora jasně uvedená verze, na které se podílel.
Kdyby teď někdo po Tomášovi převzal tvorbu LKPR, neskutečně ji vyšperkoval a neuvedl Tomáše jako tvůrce předchozí verze, taky by ho to štvalo.
Pokud někdo věnuje projektu desítky hodin, tak je prostě blbý, aby se v readme neobjevil.

Araneus
Příspěvky: 30
Registrován: 08 led 2015, 15:53

Re: LKPR

Příspěvek od Araneus » 28 úno 2016, 08:55

No, já mám pocit, že nevíš, co píšeš nebo si neuvědomuješ jak to píšeš.
ToSvo píše:Ale Petro, jsem už dost starý na to, aby mě takovéhle věci rozhodily a už vůbec ne na to, abych si něco vyřizoval přes nějaké fórum. Proto jsem tu také nikoho nejmenoval a na přímý dotaz jsem odkázal na tebe, s tím, že se doufám budeš o scenerii dál starat.
Tohle bylo rejpnutí. Rozhodně to nebylo vyjádření doufání, že se já budu o scenérii starat. Víš moc dobře, že jsem už tehdy, když jsme se dohodli, že se scenérii budeš dále věnovat, napsala, že v úpravách scenérie už dál pokračovat nehodlám. Takže pro mne je tohle, co jsi napsal invektiva. A k invektivám mám potřebu se vyjadřovat. A z VACC-CZ tě nikdo neslušně neatakoval. Jindřich ti jenom vzkázal, že pokud má být scenérie oficiálně publikovaná na VACC-CZ, tak v ní musí být uvedeni všichni autoři. Nechápu, proč je pro tebe problém napsat do readme pár jmen.

Pokud se pohybuješ v oblasti, kde se autorské právo řeší, tak se divím, že jsi schopen tvrdit, že autory předchozích verzí není třeba uvádět. A přesně, bráno ad absurdum, kdybych si vzala tvoji scenérii, pár hodin jsem tam něco upravovala a pak jsem to vydala jako svoji scenérii, dala ji na VACC-CZ a o tobě bych se ani nezmínila, tak bys určitě nebyl spokojenej.

Uživatelský avatar
ToSvo
Příspěvky: 45
Registrován: 27 bře 2015, 12:10

Re: LKPR

Příspěvek od ToSvo » 28 úno 2016, 17:00

Ty Petro, se obávám, zas neumíš číst.
Readme bylo opraveno a díky tomu tam byly doplněny všechny jména předchozích tvůrců, které v původním Readme nebyly. JASNĚ jsem ti také napsal, že NECHCI, aby mé jméno v Readme dále figurovalo, čímž jsem dal doufám SROZUMITELNĚ najevo, že si na scenerii nečiním ŽÁDNÝ nárok. Budu rád za každého, kdo scenérii dál vylepší, pokud to bude něco víc, než jen jméno v Readme.
Víc už si s tebou o tom nemám co říct, ať už to budeš brát jako invektivu nebo ne.
iMac (21.5-inch, Mid 2010), X-Plane 10, Microsoft SideWinder Precision 2 Joystick, Bombardier Challenger 300 Captain Edition

VIZE_CZ
Příspěvky: 133
Registrován: 01 led 2015, 23:39

Re: LKPR

Příspěvek od VIZE_CZ » 28 úno 2016, 23:43

Hezky jste se pohadali. Ok, upravim si to sám a třeba jednou vydá Artoo s Přemou svoje vymodlené dítě.
V.

VIZE_CZ
Příspěvky: 133
Registrován: 01 led 2015, 23:39

Re: LKPR

Příspěvek od VIZE_CZ » 29 úno 2016, 00:42

Prozatim jsem se zbavil podkladovych polygonu a funguje to dobre. Az budu mit cas a chut, doklikam tam apron. Kdyby nekdo z vrtulniku mel zajem, necht se ozve. Davat to nikam nebudu, abych nahodou nezapomnel na nekoho v readme :-)

Uživatelský avatar
djbuldog
Příspěvky: 172
Registrován: 11 led 2015, 10:23
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: LKPR

Příspěvek od djbuldog » 29 úno 2016, 11:05

No jo, ale to je na prd, když si to tu budou lidi předávat tichou poštou nebo škudlit úpravy jen pro sebe. Pokud úprava nějakým způsobem scenérii vylepšuje, měla by být publikována. Jinak na xpl.cz nic nevybudujeme :)

Je blbý, aby se kvůli každému polygonu někdo musel povolovat od všech předchozích autorů. Velké scenérie by měly mít svého správce, který by disponoval souhlasem od všech autorů. Správce by přijímal adekvátní úpravy a vydával nové oficiální verze scenérie (ne milión různých verzí od různých lidí). Staral by se o řádné vedení autorů v readme. To mi přijde jako správná cesta, která někam vede :D

Takže zkrátka když by někdo něco upravil, poslal by to Petře k zařazení a bylo by :)

VIZE_CZ
Příspěvky: 133
Registrován: 01 led 2015, 23:39

Re: LKPR

Příspěvek od VIZE_CZ » 29 úno 2016, 13:44

Kdyz ja si nejsem uplne jistej, ze jsem to vylepsil. Citlivejsi povahy, nechci jmenovat treba leguana, by asi slehlo :-)
Ono totiz po odmazani toho podkladu se ukaze, ze ta scenerka tak uplne nesedi na orto, ale byla delana spis pro sverazne pojeti zemepisu ve FSX, coz jiste plne vyhovuje potrebam VATSIMu, kdy pak FSkari i xplanisti pristavaji na stejne misto.
Spis se teda podivam, jestli by do tech polygonu neslo pridat zrno nebo dokliknu ten apron. Nebo oboji. Pak by asi melo smysl to poslat Petře. Do te doby je to dobre tak pro rotorheady, kteri tu trochu schizofrenie na monitoru snesou.

Uživatelský avatar
mano
Příspěvky: 573
Registrován: 30 pro 2014, 22:14
Bydliště: Ruzomberok
Kontaktovat uživatele:

Re: LKPR

Příspěvek od mano » 29 úno 2016, 13:46

staci posunut ortho scenerky na hodnotu -2 napr naklikat apron co ma hodnotu 0 a vsetko by bolo pekne :D

Odpovědět