Proč mám letadla na letišti vevzduchu?

Simulace reálného provozu - International Virtual Aviatic Organization
Odpovědět
Ceacil
Příspěvky: 21
Registrován: 28 zář 2015, 19:18

Proč mám letadla na letišti vevzduchu?

Příspěvek od Ceacil » 27 pro 2015, 19:42

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat připojil jsem se teď na letiště LKMT (Ostrava-Mošnov) a vedle mě na stojánce bylo letadlo, ale bylo ve vzduchu. V čem může být problém?
Děkuji za radu.

Uživatelský avatar
djbuldog
Příspěvky: 172
Registrován: 11 led 2015, 10:23
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč mám letadla na letišti vevzduchu?

Příspěvek od djbuldog » 27 pro 2015, 21:18

Do sítě se mohou připojit uživatelé s různými simulátory. Simulátory nemají jednotný terén, výšková data. Navíc, například Flight Simulátor vůbec nepodporuje zakřivení terénu na letišti a celé letiště zobrazuje jako placku. Obecně většinou pomůže vypnutí follow runway v nastavení rendering options v X-Plane. Tím začne XPL taky zobrazovat letiště jako placku a letadla z Flightsim budou zhruba na zemi.

Uživatelský avatar
Willhelm
Příspěvky: 67
Registrován: 11 bře 2017, 11:04
Bydliště: mám
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč mám letadla na letišti vevzduchu?

Příspěvek od Willhelm » 09 led 2018, 14:38

Tak vzhledem k tomu, že jsem se v tom nedávno šťoural hledaje zda volby configu nějak skrytě nepodporují změnu velikosti a barvy fontu, tak náhodou vím.
:\X-Plane 11\Resources\plugins\X-IvAp Resources\

editovat X-IvAp.conf

Sekce preferences by měla vypadat nějak takto:

[PREFERENCES]
MULTIPLAYER=1
COUPLING=0
VOICE=0
DARK=1
PRVTMSGSOUND=1
TAGGING=1
CLAMPING=1
WEATHER=0
FIXEDWINDLAYER=1
MAXVISIBILITY=80000
TURBULANCE=15
[PLANE]
RESOLUTION=8

Levitující éra řeší volba CLAMPING - pozor je podporována až od verze 4.0 pokud někdo používá z nějakého důvodu starší verzi klienta. Pokud je zapnuto na 1 připlácne to letadla k terénu, pokud je na 0 tak nechává výšku letadel tak jak je a jak to správně popsal djbuldog IVAO není jen pro Xplane a každý sim to řeší jinak, takže nám éra někdy levitují jindy zase vyčuhuje z podzemí jen špička směrovky.

Odpovědět