nezobrazení scenerky

Tvorba ve WED, Sketchup, Overlay Editor, apod.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Mirekk46
Příspěvky: 91
Registrován: 31 pro 2014, 10:34
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

nezobrazení scenerky

Příspěvek od Mirekk46 » 13 zář 2017, 15:38

Zdravím.
Mám problém se scenerkou vlastní výroby. Je už starší, ale občas do ní nějaký detail přidám. Naposledy se mi stalo ( Scenerka Jaroměře) ,že jsem přidal nový objekt vytvořený ve SketchUpu a scenerku jsem vložil do mého Custom scenery. Po spuštění XPL11 se mi scenerka korektně i s přidanou budovou zobrazila. Potud v pořádku. Potíž začala, když jsem celou scenerii nabídl k otestování dvěma kolegům. Těm se místo scenérie Jaroměře objevilo pouze prázdné ortho.Zkusil jsem protáhnout scenérku znovu WEDem, ale to nepomohlo. U mne vše funguje i když rozbalím a nainstaluju tu verzi co jsem jim poslal. Nemá někdo tušení v čem je zakopaný pes? Verze před přidáním budovy jim normálně fungovala.
Díky za každou radu.
Mirek
Mirek Kadlec

Uživatelský avatar
Willhelm
Příspěvky: 67
Registrován: 11 bře 2017, 11:04
Bydliště: mám
Kontaktovat uživatele:

Re: nezobrazení scenerky

Příspěvek od Willhelm » 13 zář 2017, 20:23

Mám podobnou zkušenost se scenerkou Kryštofa 05. Jak postupně modeluju budovy a kontroluji jak vypadají v XP11, tak se mi stane, že budova co jsem měl namodelovánu jako první se mi nezobrazí. Ale není to tím, že by tam nebyla.
Místo je prázdné, ale protože mám na budově umístěné světla - halogeny nad vraty a červené výstražné noční světla - zkusil jsem přepnout na noc a světla svítí - to znamená, že ten objekt tam je, ale sem tam se nezobrazí.
Trochu mě to děsí, protože nevím proč a mám strach přesně z toho co píšeš. Jednou to člověk chce dát ven a 50% lidí to nepojede korektně a čert ví proč.
Zkus na budovu přidat světlo (do *.obj nakonec dopsat v editoru: LIGHT_NAMED obs_red_night 1.8 6.5 1.8 1 1 1 (první tři hodnoty X,Z,Y souřadnice si uprav dle nejvyššího místa modelu))
Pak přepni na noc, zda tam světlo bude, nebo ne. Pokud budova není vidět, ale její světlo v noci ano tak asi máme stejný problém.

Uživatelský avatar
Mirekk46
Příspěvky: 91
Registrován: 31 pro 2014, 10:34
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: nezobrazení scenerky

Příspěvek od Mirekk46 » 14 zář 2017, 06:58

Problém je v tom, že na mém počítači se zobrazí všechno a na jiném není celá scenerka. :roll:
Mirek Kadlec

Uživatelský avatar
masa
Příspěvky: 435
Registrován: 30 pro 2014, 22:31
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Re: nezobrazení scenerky

Příspěvek od masa » 14 zář 2017, 07:03

Mozna by stalo za to mrknout do logu, jestli to tam nepise nejaky error pri nacitani.
Obrázek

Uživatelský avatar
Mirekk46
Příspěvky: 91
Registrován: 31 pro 2014, 10:34
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: nezobrazení scenerky

Příspěvek od Mirekk46 » 08 říj 2017, 18:28

Problém vyřešen. Příčinou byly chybějící knihovny. :D
Mirek Kadlec

Odpovědět