Grafické nastavení

Jak co nastavit abychom z toho neměli slideshow
Odpovědět
Uživatelský avatar
Biblbrox
Příspěvky: 147
Registrován: 08 bře 2015, 06:59

Grafické nastavení

Příspěvek od Biblbrox » 15 pro 2015, 11:37

Chtěl bych upozornit na drobnost, na kterou jsem narazil.
Občas zapnu openhardwaremonitor a kouknu se na vytížení komponent (hlavně grafiky a cpu) při běhu xpl. Jelikož paměť grafiky (6GB) jsem měl téměř pořád využitou na cca 90%, chtěl jsem jí trošičku odlehčit. No a co mě hodně překvapilo, bylo přenastavení stínů z 3D on aircraft na Overlay.
Pouze tahle změna znamenala pokles využití grafické paměti z 90 pod 80%! Pro představu- při změně Texture resolution mezi nastavením Extreme res. a Very high se ušetřilo jen asi 3% grafické paměti...
Co z toho vyplývá?
Pro mě to, že jsem si zvýšil texture resolution, snížil stíny (jelikož běhající stíny po palubce v tomto případě opravdu oželím), grafika si oddychne a ke všemu se let za VFR opět o trochu zlepší, protože rozeznám i řádky od brambor :)

Ceacil
Příspěvky: 21
Registrován: 28 zář 2015, 19:18

Re: Grafické nastavení

Příspěvek od Ceacil » 30 led 2016, 10:43

Mám otázku, grafiku mám GTX 980 Ti (paměť 6GB), při současném nastavení se fps pohybuje někde kolem 40-50 a využití paměti v grafice je do cca 50% a GPU je do cca 40%, když nastavím zvětším nastavení, klesá fps, ale proč nestoupá využití paměti a gpu, chápal bych, že fps začne klesat až budu mít přetíženou paměť a gpu, ale to nemám? :-) to nějak nechápu, ja se v tom nastavení pro hry prostě asi nevyznám.

Uživatelský avatar
xwing
Příspěvky: 137
Registrován: 31 pro 2014, 08:28

Re: Grafické nastavení

Příspěvek od xwing » 30 led 2016, 14:42

Sorry, ze nepisem o nastaveni, ale cim meriate vykon GPU a CPU ?
CPU viem este cez Resource Monitor vo Windows, ale GPU ?
Diky

Uživatelský avatar
Biblbrox
Příspěvky: 147
Registrován: 08 bře 2015, 06:59

Re: Grafické nastavení

Příspěvek od Biblbrox » 30 led 2016, 15:51

Já na to občas taky hledím jak tele na nový vrata, ale hlavní je, že jsem se dopracoval k výsledku, se kterým jsem spokojenej. Takže ti vlastně nic neporadím, protože ohledně toho taky nic nevím:)
Asi by to chtělo nějakýho odborníka přes hardware, aby jsme byli chytřejší.

Ceacil
Příspěvky: 21
Registrován: 28 zář 2015, 19:18

Re: Grafické nastavení

Příspěvek od Ceacil » 30 led 2016, 17:42

K sledování mám OpenHardwareMonitor, teď jsem třeba letěl z LKKV do LKTB a z LKTB do LKMT, a využití paměti a gpu na grafice nešlo přes 50%, fps bylo cca 30-40 v okolí LKMT 40-50

Uživatelský avatar
djbuldog
Příspěvky: 172
Registrován: 11 led 2015, 10:23
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Grafické nastavení

Příspěvek od djbuldog » 30 led 2016, 18:44

Zajímavé téma. A co při vypnutí V-Sync? Zvedne se GPU load? Já mám jen kancelářskou 960 a GPU load taky mívám kolem 50% (měřeno v linuxu přes nvidia-smi). Při vypnutí V-Sync mi to skočilo až na 80%, ale žádná revoluce ve FPS nenastala :) Otázkou je, co ten GPU load vlastně znamená. GPU je složeno z více částí a co když se přetěžuje jen nějaká část? V GPU se vůbec nevyznám, ale třeba CPU může čekat na I/O operace a systém může být přetížený i když se CPU skoro nepoužívá.

Ceacil
Příspěvky: 21
Registrován: 28 zář 2015, 19:18

Re: Grafické nastavení

Příspěvek od Ceacil » 01 úno 2016, 16:29

Po vypnutí se fps nepatrně zvedlo, ale na vytížení paměti nebo gpu to nijak vliv nemělo.

Odpovědět