Kolektiv

Stavitelé kokpitů a jeho částí sem. Návody, inspirace, fotky.
me2d
Site Admin
Příspěvky: 190
Registrován: 29 pro 2014, 21:30
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolektiv

Příspěvek od me2d » 10 úno 2015, 23:50

Tak tedy jeste par detailu.
Zakladem je trubka a kdyz uz jsem kupoval jekly na stojan, sel jsem taky do zeleza. Potak na throttle jsem nechtel delat jako nejake miniaturni reseni dovnitr, takze jsem si tam dal osu a pekne si to vytah dozadu a resil zvenku. Osa je taky ocel, vepredu provrtana a pres sroubek na vnejsi trubku - tam uz jsem sel do plastu, ale nesehnal idealni rozmer, tak to trochu vypodlozil. Po natreni se mi jeste trochu zvetsil prumer a uz to jde skoro ztuha, ale ono se to ochodi :-). Pro umisteni osy throttle do trubky jsem se nechtel parat s loziskama (ani kluznejma), resp. to shanet a nejak usazovat. Tak jsem to udelal ze dreva a kdyz uz jsem to vyrabel a mel dost mista, dopedu jsem dovnitr trubky jeste nasroubobal pasek oceli a na to chytil krabicku na tlacitka, predni dreveny "lozisko" seriz (veslo se to tak tak) a do obou provrtal dirky na dratky.
Vzadu je prisroubovanej drzak na potak a preneseni krouceni pres malou desticku a zarez do osy. Mozna to casem prilepim, zatim drzi jenom nasunuty. Osu na pohyb dozadu drzi predni sroubek, na predni jsem chel dat nejaku zarazku dopredu pred krabicku, ale mozna az to priste rozeberu tak navrtam osu vzadu na nejakej sroubek/zavlacku. Cele jsem to delal rozebiratelne a z toho vychazi i elektrika a uchyceni paky.
Ta na ma jedny strane vrtanou diru a do ni dany cep (osu), puvodne jsem to chtel varit, ale drzi to jenom narazeny. Na ty je cvaknutej magnet pro hallovku. Druha strana je tedy rozebiratelna, takze je tam sroub chycenej do drzaku, co konci v trubce. Chtel jsem, aby to ason trochu drzelo v poloze, takze jsem pridal protizavazi a mezi drzak a trubku dal kus gumy, na kterou se da dotahnout trubka matkou naproti. Nic moc, ale na podrbani to staci a vrtulnik nespadne :-).
Elekrika Bodnar, nakonec jsem tam vrazil kus tistaku, at se to da rozebrat a neni to cely ve vzduchu. Na tom drzi halovka, svorkovnice pro draty od spinacu a konektor pro kabel do Bodnara.
To je asi tak vse, ten stojan je pripravenej aby k tomu sly pridelat pedaly a cyklka - ten hlavni jekl vede dopredu, trochu jsem podcenl stabilitu, ale ono se to pak zpevni :-)
f2.jpg
f2.jpg (50.62 KiB) Zobrazeno 734 x
f1.jpg
f1.jpg (49.36 KiB) Zobrazeno 734 x
f3.jpg
f3.jpg (58.78 KiB) Zobrazeno 734 x
f4.jpg
f4.jpg (66.01 KiB) Zobrazeno 734 x
f5.jpg
f5.jpg (43.92 KiB) Zobrazeno 734 x
Obrázek

Odpovědět