Rozvoj wiki

Diskuze ohledně obsahu a struktury xpl.cz/wiki
Odpovědět
Araneus
Příspěvky: 30
Registrován: 08 led 2015, 15:53

Re: Rozvoj wiki

Příspěvek od Araneus » 20 úno 2016, 17:23

Nevím, jestli sem ještě někdo chodí...nešla by Wiki udělat i v anglické verzi? A třeba na ni pak udělat odkaz na X-plane.org, aby měli uživatelé ze zahraničí přístup k těm parádním scenériím, co se s nima všichni tak děláte?
Respektive správná formulace dotazu zní: ráda bych udělala anglickou verzi xpl Wiki (nebo alespoň tu část s odkazy na scenérie), ale nevím jak na to.

Uživatelský avatar
djbuldog
Příspěvky: 172
Registrován: 11 led 2015, 10:23
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvoj wiki

Příspěvek od djbuldog » 21 úno 2016, 12:13

chodí :) já si myslím, že přímá podpora pro více jazyku ve wiki obvykle není. Většinou je jedna wiki pro jeden jazyk.
Zde se používá mediawiki. Díval jsem se, že existuje zajímavý extenssion: https://www.mediawiki.org/wiki/Extension:Translate/cs
Takže konkrétní postup je buď prostě založit anglický rozcestník a do něj přidávat en stránky a nebo sem doinstalovat ten plugin pro podporu více jazyků.

Uživatelský avatar
masa
Příspěvky: 435
Registrován: 30 pro 2014, 22:31
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvoj wiki

Příspěvek od masa » 21 úno 2016, 12:27

Mi prijde jako v pohode cesta proste normalne zakladat nove anglicky psane stranky v tom co je ted, necpat tam zadne pluginy atd.. Navic nikdy to asi nebude dvojjazycna 1:1 kopie. Akorat nekde na uvodu udelat blok anglicky, kde se pujde jednoduse dat doklikat na ty jednotlive anglicke stranky.
Obrázek

me2d
Site Admin
Příspěvky: 190
Registrován: 29 pro 2014, 21:30
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvoj wiki

Příspěvek od me2d » 21 úno 2016, 14:31

Kdysi jsem kolem toho neco hledal a mediawiki opravdu nema nejakou nativni podporu vice jazyku. Je na to par pluginu, co se to snazi resit.
Takze jo, pokud ma nekdo chut resit anglickou verzi, klidne zacnete.
Jo a koukam, ze tenkrat jsem uz i neco zkousel: http://xpl.cz/wiki/Hlavn%C3%AD_strana/en
Obrázek

Araneus
Příspěvky: 30
Registrován: 08 led 2015, 15:53

Re: Rozvoj wiki

Příspěvek od Araneus » 22 úno 2016, 07:16

Tak já se do toho pustím (ale momentálně je to asi tak No4 in task sequence, takže to nebude úplně hned). Doufám, že nic nepokazím. Na ten anglický rozcestník má být odkaz na českém rozcestníku? Může toto případně někdo pořešit (udělat někde nějaký odkaz na anglickou verzi)? Já tedy použiju toto http://xpl.cz/wiki/Hlavn%C3%AD_strana/en jako anglický rozcestník.
Jo, přesně, nemá smysl to překládat celé, anglická část by byla jenom taková light verze českých stránek.

me2d
Site Admin
Příspěvky: 190
Registrován: 29 pro 2014, 21:30
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvoj wiki

Příspěvek od me2d » 22 úno 2016, 08:31

Tak to zatim pis tam a ja se jeste podivam, jestli je to to srpavne misto. Pripadne na to hodim nejakou vlajecku z ceske home.
Obrázek

Uživatelský avatar
masa
Příspěvky: 435
Registrován: 30 pro 2014, 22:31
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvoj wiki

Příspěvek od masa » 23 úno 2016, 12:28

Rozepsal jsem se dneska trochu o instalaci krajin...

http://xpl.cz/wiki/Jak_nainstalovat_novou_krajinu

...tak na to muzete mrknout, jestli nekecam :)
Obrázek

Uživatelský avatar
djbuldog
Příspěvky: 172
Registrován: 11 led 2015, 10:23
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvoj wiki

Příspěvek od djbuldog » 23 úno 2016, 12:46

Dobrý :P Jsem ani nevěděl, že jde nějaká krajina zakázat :)

Uživatelský avatar
masa
Příspěvky: 435
Registrován: 30 pro 2014, 22:31
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvoj wiki

Příspěvek od masa » 23 úno 2016, 12:54

Jde, ja to prave i celkem pouzivam, pri zkouseni treba jinych ortofot/meshu atd. - prijde mi to elegantnejsi jak presouvat adresare nekam vedle ;) Ale vetsina lidi mi prijde, ze je spis ze skupiny mazacu ini filu :)
Obrázek

Uživatelský avatar
ONDR4.cz
Příspěvky: 81
Registrován: 31 pro 2014, 11:48
Bydliště: Brno

Re: Rozvoj wiki

Příspěvek od ONDR4.cz » 23 úno 2016, 13:48

jj, já mám složku pojmenovanou inactive a do ní to podle potřeby přesouvám. Přes CTRL vyberu co potřebuju, CTRL-X, CTRL-V a je hotovo. Vzhledem k tomu, že je to na stejném disku, tak přesun probíhá okamžitě a aspoň mám letmým pohledem do složky hned přehled, co mám zrovna aktivní a co ne.

Odpovědět