Nový web

Náměty, návrhy, připomínky
me2d
Site Admin
Příspěvky: 190
Registrován: 29 pro 2014, 21:30
Kontaktovat uživatele:

Nový web

Příspěvek od me2d » 30 pro 2014, 22:52

Web xpl.cz začíná rovněž od nuly.
V podstatě vidím 2 možnosti:
1) někdo se toho kompletně chopí, já mu tam jen nainstaluji redakční systém, o který si řekne a technicky nám pasuje na hosting
2) zůstane na mě s pomocí ostatních

K bodu 2 pár poznámek, o kterých jsem již s některými z vás mluvil:
- zůstane tam mediawiki, neboť se v tom hrozně snadno editují stránky. Nevýhodou může být horší modifikace stylů nebo vůbec grafické podoby, ale na to stejně moc nejsem, takže zatím tam bude ten default. Estétům se meze nekladou
- nebude tam asi tolik věcí, jako na starém webu. Spíš by to mělo být stručné, ale aktuální
- na starém webu jsou hodnotné články, nemám čas to všechno přetahovat, ale budu rád, když si autoři něco přestěhují
- co by na novém webu mělo být určitě je
* R2 - zde už trochu běží debata konkrétních lidí, co by se o ni měli starat
* VFR projekt či jeho obdoba. Moje idea je mít vždy aktuální návod, co za scenerky si poskládat, aby VFR létání nějak vypadalo, prostě aby bylo popsáno, nad čím teď létají lidi, kteří dění kolem Xplane aktivně sledují. Jestli ty scenerky budou zde, na peraku, nebo u autorů mě až tolik netrápí. Zrovna tak organizace scenerek do balíků je spíš debata mezi tvůrci
* Tvůrcům mohu posktynout FTP účet a file storage na serveru, aby měli svoje scenerky kam dávat. Linkovat je můžou ve foru, na wiki a ještě může být generovaná stránka na procházení scenerek

Toliko co mám teď v hlavě kolem webu. Pište k tomu prosím svoje komentáře, pokud mě zaujmou, budu tak směrovat svoji aktivitu a nebo aspoň napíšu "Dobrej nápada, dám ti práva na realizaci" :-)
Obrázek

Uživatelský avatar
mano
Příspěvky: 573
Registrován: 30 pro 2014, 22:14
Bydliště: Ruzomberok
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový web

Příspěvek od mano » 30 pro 2014, 23:13

Ja si myslim ze web nam ani nebude treba, mozno jednoduchy kde bude prelinkovanie na forum, r2 kniznicu, mozno perak ? teda minimalne na scenerky :)

Uživatelský avatar
masa
Příspěvky: 435
Registrován: 30 pro 2014, 22:31
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový web

Příspěvek od masa » 30 pro 2014, 23:16

Idea pouzivat wiki se mi libi ;) Prijde mi, ze web jako takovy, postaveny na redakcnim systemu, kde budou klasika clanky je neco, co by sice bylo pekny, ale podle me to je nerealny. Neni totiz nikdo, kdo by pravidelne hodnotny obsahly clanky psal. A na to nejak prubezne udrzovat info o necem, typicky jak si poskladat VFR zaklad, jak pracovat s novou GPS, na to je wikina jak delana... A na kratky novinky staci forum... Co se downloadu filu tyce ( krajiny, repainty, letadla...) tak mam za to, ze pouzivani peraku je nej reseni, ale nechci, aby to vypadalo, ze si tu tlacim svoje ditko :D Prijde mi, ze to tam je vymysleny celkem pekne, neni problem to jakkoliv upravit... Ale rikam, nijak si nechci vyhrazovat vyhradni pravo na downloady, ze to jako bude jen u me, a ne jinde! :) Byt to muze kdekoliv, kazdopadne tak jak tak se na peraku budu snazit udrzovat obsah ve stavu, aby tam bylo pokud mozno "vsechno", co je k mani a duplikovat to samy jeste vedle mi prijde zbytecna prace. Treba letiste v CR by tam ted mely byt defakto vsechny, krome baliku UL letist, a Ludkovych budejek a hosina, ktery se podle licence nesmi distribuovat... Co se tyce R2, tak podle me miniweb vedle na subdomene by byl nej, klidne si to vezmu na starosti, stejne asi hlavni clovek, kdo do R2 bude hrabat, budu ja. Proc to tak chci a jak si to predstavuju jeste nekdy nekam rozepisu vic ;)
Obrázek

Uživatelský avatar
bumper
Příspěvky: 20
Registrován: 31 pro 2014, 01:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový web

Příspěvek od bumper » 31 pro 2014, 01:34

Pro mě je nejdůležitější, aby na webu bylo VFR ČR, tedy přehledný seznam toho co všechno je potřeba k instalaci, aby ČR vypadala pěkně. Tohle hledá každý nový uživatel X-plane jako první. Artoo to měl svého času udělané úplně jednoduše a přehledně, http://www.artoo.cz/xplane/ to bylo nejlepší. Vůbec bych se nezlobil, kdyby ten jeho web aktualizoval a znovu zprovoznil. Otázka je, jestli by měl vůbec ještě zájem.
Obrázek Obrázek

artoo
Příspěvky: 3
Registrován: 31 pro 2014, 11:41

Re: Nový web

Příspěvek od artoo » 31 pro 2014, 11:47

No, což o to. Já bych s tím problém neměl, ovšem bohužel je s tím spojený jakýsi minimální administrování, jako třeba aktualizace novejch věcí a tak dál.. A jelikož mám docela spoooousty práce (a světe div se, konečně už na XPL a ne na podě...ným FSX :) , bojím se, že bych na to kašlal a všichni by mi nadávali. Takže si myslím, že to bude lepčí na tý wikině, jako jedna přehledná stránka se všema odkazama na dwn a jednoduchým popisem.
PeB

Uživatelský avatar
bumper
Příspěvky: 20
Registrován: 31 pro 2014, 01:07
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový web

Příspěvek od bumper » 01 led 2015, 22:25

Chápu, že nemáš čas, ale je to škoda, na tom tvém webu to bylo zdaleka nejpřehlednější. Na té Wiki by to musel někdo urychleně udělat a zkopírovat veškerý data z ještě zatím funkčního xplane.cz
Obrázek Obrázek

me2d
Site Admin
Příspěvky: 190
Registrován: 29 pro 2014, 21:30
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový web

Příspěvek od me2d » 01 led 2015, 22:56

Data ze zatim funkcniho xplane.cz nas zase toliko netrapi. I kdyby to Ludek vypnul, tak se svet nezbori.
Je to jen o tom, aby se nekdo do te stranky na wiki pustil.
Ja se k tomu dostanu nejdrive az bude nejak rozbehnute forum. Zatim se peru s Tapatalkem, ktery momentalne nechce fungovat a nevim proc. Pak me cekaji ty veci, co sem pisete (citace, quick reply)
Obrázek

VIZE_CZ
Příspěvky: 133
Registrován: 01 led 2015, 23:39

Re: Nový web

Příspěvek od VIZE_CZ » 01 led 2015, 23:56

Ahoj létavci!
Poslušně hlásím, že jsem opět zde! Nedříve mi dovolte poděkovat Petrovi za forum. A teď k věci:

Mít wiki místo redakčního systému mi přijde jako dobrý nápad. Dobře se to edituje a přispívat může kdokoli a hned.

Rovněž se mi líbí perak jako hlavní úložiště pro scenerie, protože i v případě, že by wiki nebyla úplně aktuální, je tam hezky vidět, co je nového.

Víťa

Uživatelský avatar
masa
Příspěvky: 435
Registrován: 30 pro 2014, 22:31
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový web

Příspěvek od masa » 02 led 2015, 07:58

Nemyslim si, ze by bylo potreba urychlene kopirovat neco z xplane.cz, ono pro aktualni xpl10 tam stejne ten vfr projekt byl v hodne zalostnym stavu a xpl9, pro ktery to tehda petr perfektne odladil, uz snad dneska nikdo nelita. Stranka na wikine bude, kdyz ji nenapise nekdo jiinej, napisu tam neco ja, stejne jsem takovy clanek mel v planu na perak. A wikina ma aspon vyhodu, ze ho muzu psat nejak po castech.
Obrázek

Uživatelský avatar
Premek
Příspěvky: 58
Registrován: 02 led 2015, 12:43

Re: Nový web

Příspěvek od Premek » 02 led 2015, 13:02

Ahoj a diky za forum.

Co se tyka kopirovani obsahu z puvodniho xplane.cz - ja nevim, odbornik na pravo nejsem, ale myslim si, ze to neni koser. At uz se to komu libi nebo nebo, drtivou vetsinu prace na tom udelal Ludek a myslim si, ze by nebylo fer vykrast obsah jen proto, ze to jeste nevypnul. A byt to sem nepatri, myslim ze zrovna tak pouzit jen upravene logo je prinejmensim zvlastni. Navic, to logo melo smrnc jako puvodni - tohle zkracene je proste jen parodie - omlouvam se za uprimnost.

Neodpustim si jednu poznamku - at uz se muze Ludkovo jednani zda zvlastni a mozna si bral veci vic osobne nez je obvykle, dam krk na to, ze nic z toho co udelal, neudelal ve zle vire a predevsim za ty leta udelal obrovsky mnozstvi prace a ted po tom vsem jen zustala prichut horkosti. Jestli Ludka znam, nepredpokladam, ze by tenhle prispevek cetl, ale presto bych mu rad nahlas podekoval za to co pro komunitu za ty roky udelal.

Presto, nebo prave proto, co jsem ted napsal bych rad popral tomuhle foru dlouhy zivot a at se nam tu vsem libi :-)

Odpovědět