Knihovny

Něco mi nejde nebo se chci jen zeptat.
Molina
Příspěvky: 29
Registrován: 24 čer 2016, 08:02
Bydliště: Děčín

Re: Knihovny

Příspěvek od Molina » 26 čer 2016, 10:50

Ještě jsem se posunul a mám nainstalovaný X FMC v X Plane 10 který se zobrazuje v kokpitu letadla - tedy upřesňuji otázku jak do něho dostat vytvořený letový plán ve formátu fms který mám na ploše PC ?
Předem díky.
Molina

Uživatelský avatar
Mirekk46
Příspěvky: 91
Registrován: 31 pro 2014, 10:34
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: Knihovny

Příspěvek od Mirekk46 » 26 čer 2016, 11:56

Molina píše:Litam a litam :)
Podle rady jsem vytvoril ve flightplanneru plan letu Praha-Dresden a ten se mi jako soubor ulozil na plochu pocitace, prosim radu jak to ted dostanu do letadla s kterym to chci letet?
Při naplánování letu klikni na modré tlačítko se šipkou(ale to už víš), a dej uložit do adresáře : X-Plane 10\Output\FMS plans. Odtamtud ho vytáhneš ve spuštěném simu s vybraným letadlem stisknutím klávesy "A". Otevře se okno, kde vybereš svůj FMS plán a potvrdíš. To je všechno Neukládat na plochu nebo jinam.
Mirek
Mirek Kadlec

Molina
Příspěvky: 29
Registrován: 24 čer 2016, 08:02
Bydliště: Děčín

Re: Knihovny

Příspěvek od Molina » 26 čer 2016, 18:21

Dobrý den Mirku,
snad se přenesu i přes tuto část, ale zatím bohužel, pokud zapnu X plane 10 jsem v části Quick Flight Setup - zvolím Cessnu a nezvolím žádné letiště, pokud dám A - nic se neděje, jdu tedy dál a jsem v kokpitu Cessny - pokud dám A - okno se neotevře abych mohl vybrat svůj FMS plán / ve složce Output ale je / - pouze na displeji FMC naskočí A - prosím kde dělám chybu.A zadávám na klávesnici počítače i na displeji FMX ale pouze se objeví A na displeji FMC - okno nevyskočí.
Díky za trpělivost.
Zdravím.
Molina

Uživatelský avatar
Mirekk46
Příspěvky: 91
Registrován: 31 pro 2014, 10:34
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Re: Knihovny

Příspěvek od Mirekk46 » 27 čer 2016, 09:48

To je jen v namapování klávesy.
Ve spuštěném simu v kokpitu(letadlo je na odletovém letišti) najedeš v horní liště na "Settings" a v nabídce klikneš na Joystick a Equipment, klikneš na záložku "Key"
otevře se toto okno
Ashampoo_Snap_2016.06.27_09h23m28s_001_.jpg
Ashampoo_Snap_2016.06.27_09h23m28s_001_.jpg (127.05 KiB) Zobrazeno 1236 x
, najdeš funkci "FMS/key_load" a k tomu příslušná klávesa ti po návratu do kokpitu, otevře to okno s tím FMS, které jsi si uložil (já tam mám namapováno právě to "A"). Označíš ten řádek(v případě,že jich tan budeš časem mít víc, tak vybereš ten, který chceš použít) a klikneš na "Open FMS". V navigaci na palubce se objeví tvoje naplánovaná cesta.
Snad ti to pomůže. když ne, tak se zeptej. Můžeš i na SZ (soukromá správa)
Mirek

P.S. V případě,že "FMS/key_load" nenajdeš, sjeď až dolů, klikni na "none" v nabídce vpravo vyber "FMS" otevře se nabídka a tam vyber "FMS/key_load" a na té klávese úplně vlevo dole bude klávesová zkratka,kterou to FMS otevřeš po návratu do simu (kokpit)
Mirek Kadlec

Odpovědět