Saitek Radio Panel

Něco mi nejde nebo se chci jen zeptat.
Odpovědět
Molina
Příspěvky: 29
Registrován: 24 čer 2016, 08:02
Bydliště: Děčín

Saitek Radio Panel

Příspěvek od Molina » 27 led 2017, 19:17

Prosím o radu. Nejdříve jsem na i Mac - X Plane 10 instaloval Saitek Yoke system a následně Saitek Rudder Pedals. Vše funguje bez problému bez ovladačů.
Nyní jsem dokoupil Saitek Radio panel, ale po připojení k iMac je panel mrtvý. Poradí prosím někdo jak oživit - instalovat?
Předem děkuji.
Molina

Uživatelský avatar
Biblbrox
Příspěvky: 147
Registrován: 08 bře 2015, 06:59

Re: Saitek Radio Panel

Příspěvek od Biblbrox » 27 led 2017, 19:34

Nemám ani iMac, ani nic od Saiteku, ale zkus tohle:

http://forums.x-plane.org/index.php?/fi ... ls-plugin/

Molina
Příspěvky: 29
Registrován: 24 čer 2016, 08:02
Bydliště: Děčín

Re: Saitek Radio Panel

Příspěvek od Molina » 28 led 2017, 06:23

Díky moc za snahu,ale i s tímto pluginem nic.
Napíšu tedy na podporu Saiteku.

Bobanovicz
Příspěvky: 4
Registrován: 12 zář 2017, 12:03

Re: Saitek Radio Panel

Příspěvek od Bobanovicz » 12 zář 2017, 18:41

Dotaz je už dost starý, takže netuším zda je stále ještě aktuální, nicméně.....
Saitek používám - 2x radio, switch, multi panel spolu s xpl 11 steam version ve Win 10.
Oživuji to tímto pluginem
https://forums.x-plane.org/index.php?/f ... inmac3264/

Plugin mě jede naprosto k mojí plné spokojenosti.

Ten plugin Xsaitekpanels mám vyzkoušený také i v Linuxu, konkrétně v nějaké starší 64bit Fedoře (tuším, že 21). Bylo to na xpl 10 64bit linux steam version. A jelo to naprosto bezvadně.
Na Applu jsem to nezkoušel, ale dle diskuze k tomu pluginu by to mělo jet bez problému.

Molina
Příspěvky: 29
Registrován: 24 čer 2016, 08:02
Bydliště: Děčín

Re: Saitek Radio Panel

Příspěvek od Molina » 16 zář 2017, 19:08

Mě se bohužel nepodařilo rozchodit ani s tímto pluginem a to nejprve na iMacu a pak jsem přešel na Windows 10 herní počítač se stejným výsledkem. Po instalaci se to tváří vše v pořádku ale při daslších spuštěních již nefunguje jako při prvém spuštění.Řešil jsem správné napájení USB, ale nic nepomohlo.
Nakonec jsem upřednostnil aplikace na iPadu a Saitek panely odpískal. Pro mne bohužel vyhozené peníze.

Bobanovicz
Příspěvky: 4
Registrován: 12 zář 2017, 12:03

Re: Saitek Radio Panel

Příspěvek od Bobanovicz » 21 zář 2017, 11:27

Použil jste nejnovější verzi, tuším 2.69?
Ukáže se vám ten Xsaitekpanels v menu plugins?
S Applem nemám žádnou zkušenost, ale ve Win 10 jsem do adresáře
C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\X-Plane 11\Resources\plugins
(používám xpl11 pod steamem)
jsem prostě nakopíroval Xsaitekpanels přesně tak jak je to popsáno v manuálu k tomu pluginu a jede to naprosto bezchybně. Stejnou zkušenost jsem udělal také i s Linuxovou verzí xpl10.
Jo, ještě připomínka - samozřejmě nesmíte používat originální plugin od Saiteku (dnes Logitech). Použijete pouze Xsaitekpanels/64/win.xpl !!

Molina
Příspěvky: 29
Registrován: 24 čer 2016, 08:02
Bydliště: Děčín

Re: Saitek Radio Panel

Příspěvek od Molina » 23 zář 2017, 17:01

Děkuji za snahu pomoci. Ještě jednou jsem vše udělal jak popisujete. XP11 i XP10 mi jede pod Windows 10.
Nainstalováno dle návodu.Verze 2,69.V menu plugins se panely ukáží.Při prvém spuštění fungují bez problému.Stačí jen změnit letadlo a již jsou displeje panelů černé a na nic nereagují.
Napájení příslušného USB je OK dle diskuzí na forum.Chová se to stejně jak pod XP10 tak pod XP11.Žádné ovladače Saiteku nebyly naistalovány.

Odpovědět