XPL11 - směrovka během zatáčení.

Něco mi nejde nebo se chci jen zeptat.
Odpovědět
Bobanovicz
Příspěvky: 4
Registrován: 12 zář 2017, 12:03

XPL11 - směrovka během zatáčení.

Příspěvek od Bobanovicz » 12 zář 2017, 12:30

Ahoj všichni. Mám začátečnický dotaz, zatím mám nalétáno pouze cca. 30 hod.
V xpl 11 zatím létám pouze s Cessnou 172 a příp. taky i s Baronem 58. Používám berany, kvadrant i pedály od Saiteku (dnes je to tuším Logitech).
U obou letadel mi kulička v zatáčkoměru prakticky nikdy nevyleze z rysek, takže k náklonu a zatáčení vůbec nemusím používat pedály. Lépe řečeno, pohybuje se téměř neznatelně a neustále v mezích rysek (i např. během náklonu víc než 45 stupňů). Tak by se letadlo v reálu nejspíš neprojevovalo, že? Na jiných fórech jsem se dočetl, že xpl obdobně jako fsx má funkci auto-rudder, která se však v případě xpl aktivuje automaticky pouze jako tehdy, chybí-li připojené pedály (jako jejich provizorní náhrada), jinak by měla tato funkce být neustále automaticky deaktivována - uživatelsky to prý nastavovat není možné, na rozdíl o fsx. V settings jsem také žádné nastavení tohoto typu nenašel.
Jinak, pokud podály použiju, tak směrovka reaguje a také kulička se rozhodí.
Můžete mi prosím někdo poradit v čem by mohla být chyba?
Předem děkuji všem za odpovědi.

Uživatelský avatar
Biblbrox
Příspěvky: 147
Registrován: 08 bře 2015, 06:59

Re: XPL11 - směrovka během zatáčení.

Příspěvek od Biblbrox » 15 zář 2017, 23:12

Čistě teoreticky by to mohlo způsobovat nastavení STABILITY AUGMENTATION na YAW (kormidle) vyšší než 0%.
Mrkni do nastavení -> Joystick -> Control Sensitivity -> Stability augmentation - Yaw
Já mám nastaveno 0% a kulička cestuje.

Bobanovicz
Příspěvky: 4
Registrován: 12 zář 2017, 12:03

Re: XPL11 - směrovka během zatáčení.

Příspěvek od Bobanovicz » 21 zář 2017, 11:36

Díky za odpoveď. Bohužel, Stability augmentation mám nastaveno na 0% a přesto kulička téměř necestuje. Netuším jak se chová reálná Cessna 172 a Baron 58. Myslel bych si, že třeba jsou ta letadla natolik stabilní, že běžný náklon v cestovní rychlosti je do skluzu/výkluzu nedostane, avšak v fsx u těch letadel za stejně navozených podmínek kulička lítá docela vydatně.

Uživatelský avatar
mano
Příspěvky: 573
Registrován: 30 pro 2014, 22:14
Bydliště: Ruzomberok
Kontaktovat uživatele:

Re: XPL11 - směrovka během zatáčení.

Příspěvek od mano » 21 zář 2017, 11:41

baron neviem posudit, ale na kysni cim menej do toho stupas tym krajsie to leti :D

Odpovědět