Rozvoj wiki

Diskuze ohledně obsahu a struktury xpl.cz/wiki
Odpovědět
Uživatelský avatar
masa
Příspěvky: 435
Registrován: 30 pro 2014, 22:31
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvoj wiki

Příspěvek od masa » 09 led 2015, 23:14

Napsal jsem super novou stranku o tom, jak slozite se instaluji do XPL letadla :D
http://xpl.cz/wiki/Jak_nainstalovat_nov%C3%A9_letadlo
Obrázek

Uživatelský avatar
mano
Příspěvky: 573
Registrován: 30 pro 2014, 22:14
Bydliště: Ruzomberok
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvoj wiki

Příspěvek od mano » 09 led 2015, 23:16

Jirka, viem ze sa to da ako si napisal. Ale casom ked ten clovek bude chciet lietat multiplayer tak sa utopi v tom ako si to rozlozil do zloziek svojich ... pointa je v tom ze ten MP hlada to lietadlo kde ho ma vysielatel MP a potom ho hlada v tom istom u primatela MP..

Uživatelský avatar
masa
Příspěvky: 435
Registrován: 30 pro 2014, 22:31
Bydliště: Praha 5
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvoj wiki

Příspěvek od masa » 09 led 2015, 23:34

Vzhledem k tomu, ze i ten adresar se samotnym letadlem si muzou pojmenovat ruzne, bych rekl, ze to je celkem fuk. Kdyz chcou litat spolu, musi se proste dohodnout, aby to meli stejne... Tam dopis nejakou MP poznamku ;) Pripadne zaloz stranku o MP, kde budou popsany vsechny radosti okolo MP...
Obrázek

Uživatelský avatar
mano
Příspěvky: 573
Registrován: 30 pro 2014, 22:14
Bydliště: Ruzomberok
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvoj wiki

Příspěvek od mano » 09 led 2015, 23:38

pisania okolo XPL bude vela :D este ze mame wiki :D

me2d
Site Admin
Příspěvky: 190
Registrován: 29 pro 2014, 21:30
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvoj wiki

Příspěvek od me2d » 10 led 2015, 09:21

LAKY911 píše:No já to smažu, až bude off. Chtělo by to ty soubory přesunout jinam, pracuje na tom někdo?
Pokud vim tak ne, klidne muzes pretahat co je potreba.

Obecne k umisteni scenerek:
uz jsme to tu trochu resili a ja bych to v podstate nechal na autorech. Jirka ma na peraku pekne udelanou tu mapu a dalsi veci u kazde scenerky - komentare, screeny, videa. Jedinou nevyhodu jako autor bych videl, ze se mu to musi posilat a je tam ten jeden manualni krok.
Take jsem tu nabizel autorum moznost zrizeni FTP uctu, kde se o to muzou starat sami a link dat na wiki nebo do fora.
Nemam ambice nekomu narizovat, kam ma sve vytvory davat, takze proste kdo neco spacha, ma vic moznosti, jak to vystavit.

Co se tyce veci z VFR projektu a vubec filu z xplane.cz, tak to by bylo dobre pretahat sem - pokud to prava umoznuji. Pokud se do toho chces (nebo nekdo jiny) pustit, napis mi mail nebo SZ a zridim ti FTP na xpl.cz
Obrázek

Araneus
Příspěvky: 30
Registrován: 08 led 2015, 15:53

Re: Rozvoj wiki

Příspěvek od Araneus » 12 led 2015, 09:19

Na základé svého minulého příspěvku do jiné sekce fóra a kladných ohlasů jsem prozatím nakopírovala stránku s přehledem scenérií z fóra VACC-CZ tak, jak tam byla. Odkazy pochopitelně nefungují a některé se budou moci smazat. Príma je, že se LAKY pustil hezky kompletně do seznamu letišť. Tím pádem budu moci celý seznam ze svého přehledu smazat a jenom hodit link k LAKYmu.

Možná by se to celé dalo použít jako takový přehled typů scenérií, které se dají do X-Plane nainstalovat a k tomu ponechat i nějaký komentář výhody/nevýhody jednotlivých alternativ. Použít tedy z tohoto mého příspěvku to základní členění scenérií pro X-Plane (Ortofoto, OSM-based objekty - VFR projekt ČR, stránky Jirky Masníka a World2XPlane, letiště, speciální scenérie - hrady a zámky a heliporty, přehled knihoven, které jsou k jednotlivým scenériím potřeba, vychytávky - zrnité textury apod.).

Jo a je to napsané anglicky. Idea byla totiž původně taková, že jsem chtěla poskytnout support pilotům na VATSIMu, tedy i cizincům, kteří by si chtěli s ČR zalítat, ale nevědí, jak se ke scenériím dostat. Tedy mělo to být takové globální overview pro naprosté začátečníky.

Dneska večer nebo zítra na tom budu dál pracovat. Jakékoli konstruktivní připomínky uvítám.

Uživatelský avatar
Livien
Příspěvky: 66
Registrován: 30 pro 2014, 22:08

Re: Rozvoj wiki

Příspěvek od Livien » 13 led 2015, 13:46

Mohli bychom se domluvit, že letiště ČR/SR budem řadit podle abecedy? Blbě se v tom hledá, klidně to předělam, jen jestli to vadí jen mě, tak je to škoda práce.
Roman Svoboda
http://helidat.cz:: česká vrtulníková databáze

Uživatelský avatar
mano
Příspěvky: 573
Registrován: 30 pro 2014, 22:14
Bydliště: Ruzomberok
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvoj wiki

Příspěvek od mano » 13 led 2015, 13:49

podla abecedy

Uživatelský avatar
Ivan
Příspěvky: 48
Registrován: 31 pro 2014, 14:01
Bydliště: LFPG

Re: Rozvoj wiki

Příspěvek od Ivan » 13 led 2015, 13:51

To je fakt. Možná by se měla vypíchnout velká, mezinárodní letiště jako Ruzyně, Tuřany, Mošnov atd. a ta malá dát podle abecedy...

Jinak obecně k WIKI : když mám pocit, že by to mohlo být strukturovaný trochu líp (třeba zrovna sekce "Chci tvořit pro X-Plane" je divná), můžu to změnit podle sebe, nebo to tady (nebo na wiki) předem prodiskutovat?
Naposledy upravil(a) Ivan dne 13 led 2015, 20:15, celkem upraveno 1 x.
Ivan Šmilauer

X-Plane 10 | iMac 27'' Intel Core i7 3.4Ghz, 8GB RAM 1333 MHz DDR3, AMD Radeon HD6970M 2048 VRAM, OS X 10.10.1 | Thrustmaster Warthog, Saitek Panels & Pedals, TrackIR 5

me2d
Site Admin
Příspěvky: 190
Registrován: 29 pro 2014, 21:30
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvoj wiki

Příspěvek od me2d » 13 led 2015, 14:26

Ja bych to klidne nejdriv menil/vylepsil podle sebe a az pokud s tim nekdo nebude souhlasit, nebo se lidi zacnou pretahovat s upravama, tak to prodiskutoval na foru.
Ptat se na kazdou zmenu to by kazdyho otravilo.

Jo a jinak my s wiki delate radost, jak jste se do toho pustili :-)

Ja se tam zameruji spis na technickou stranku veci, mozna tam pridam tu podporu anglictiny a mam rozdelanej skin, aby to navenek vypadalo vic jako staticky stranky a az po prihlaseni se zobrazily komplet editacni nastroje.
Obrázek

Odpovědět